Restaurace Bilbao Berria v Barceloně výrazně uspoří za energii díky LED osvětlení Verbatim

10/06/2013

Bilbao Berria je velmi oblíbená restaurace nacházející se v jedné z nejrušnějších turistických částí Barcelony, hned vedle slavné katedrály a před jedním z hlavních vchodů do Barrio Gótico, Gotické čtvrti. Díky výborné pověsti založené na kvalitě nabízeného jídla a poloze v centru, je restaurace ideálním místem pro nejrůznější setkání a nabízí dvě patra, každé s odlišnou atmosférou. V horním patře naleznete neformální, útulné a příjemné prostředí s dlouhým barovým pultem, který je zcela zaplněn tradičními tapas a pinxtos (baskický ekvivalent tapas). V přízemí je atmosféra více intimní a tichá, naleznete zde stejné pokrmy, ale také celou řadu jídel vynikající Cocina de Mercado (španělská sezónní kuchyně).

Díky bohatým a rozmanitým barvám, upoutá osvětlené jídlo na barových stolech okamžitě pozornost hostů restaurace, takže jakákoliv změna svítidel musela zachovat tento dojem. Po pečlivém zvážení se majitelé Bilbao Berria rozhodli nahradit původní žárovky a halogenové žárovky LED osvětlením Verbatim.

V restauraci bylo následně naistalováno více než 250 LED světelných zdrojů Verbatim, včetně typů AR111, Classic A a B, E27, PAR16 a MR16. Byly použity na osvětlení dvou jídelních místností, schodiště a koupelny. Instalace byla jednoduchá a rychlá, protože všechny LED žárovky Verbatim pasují do stávajících objímek. Celkově tak bylo potřeba na úspěšnou modernizaci jen pár hodin.
Protože má restaurace velké množství svítidel používaných aspoň 16 hodin denně, snížení účtů za osvětlení pomohlo majitelům restaurace významně zredukovat náklady. Přechod na energeticky úsporné osvětlení také výrazně snižuje uhlíkovou stopu restaurace.

Restaurant Bilbao Berria Dining AreaStaré žárovky používané v minulosti zvyšovaly díky vydávanému teplu celkovou teplotu v jídelních prostorách a snižovaly kvalitu tapas umístěných přímo pod nimi. Naopak LED žárovky neprodukují téměř žádné teplo, a proto si jídlo, které je umístěno pod nimi, udrží čerstvý vzhled po delší dobu. Snížení množství tepla produkovaného osvětlením také snižuje požadavky na klimatizaci restaurace a s ní spojené náklady.

"Jsme velmi spokojeni s výsledky této změny. Počítáme, že díky úsporám za elektřinu a sníženým nákladům na údržbu, se přechod na LED osvětlení Verbatim začne vyplácet zhruba za čtyři měsíce," říká Pedro López, ředitel a spolumajitel Bilbao Berria. "Kromě úspory peněz nám LED osvětlení poskytuje barevně teplé a příjemné osvětlení v různých částech restaurace."

Jeanine Chrobak-Kando, manažerka společnosti Verbatim pro rozvoj obchodních aktivit v oblasti osvětlení, doplňuje: "Instalace LED žárovek Verbatim v Bilbao Berria nám pomohla vybudovat dobrou reputaci pro značku mezi provozovateli pohostinských zařízení v celém Španělsku. Bilbao Berria oceňuje účinnost a spolehlivost, které LED žárovky Verbatim poskytují, a jen málo věcí je tak výmluvných jako spokojený zákazník. "

Restaurant Bilbao berria wineVerbatim je vlastněn společností Mitsubishi Chemical Corporation, jednou z největších chemických společností na světě. Mitsubishi vyvíjí prvotřídní osvětlovací technologie přes půl století. Firma je dominantním světovým výrobcem fosforu (látky důležité pro vylepšení účinnosti LED žárovek) a dodává rovněž mnoho dalších nezbytných surovin předním výrobcům osvětlení. Toto silné zázemí zaručuje, že se zákazníci při volbě LED žárovek Verbatim mohou spolehnout na jejich špičkovou kvalitu a výkon.

Porovnání nákladů v restauraci Bilbao Berria v Barceloně, při uvažovaném použití žárovek po dobu 25 000 hodin.

 

Restaurant Bilbao Berria Savings 

Obrázky naleznete zde:  http://download.publitek.com/verbatim46.zip   

rss icon

Twitter

Facebook logo

O společnosti Verbatim

Verbatim je přední světová společnost v oblasti ukládání dat a LED osvětlení se širokým produktovým portfoliem pro spotřebitelské a profesionální využití. Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat a je největším světovým dodavatelem optických médií (Blu-ray, DVD a CD).  Společnosti rovněž vyrábí  flash paměti, externí pevné disky, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství.

Kromě toho je Verbatim inovátorem v rychle se rozvíjející oblasti LED a OLED osvětlení, vyvíjí produkty s nízkou spotřebou energie, dlouhou životností a vylepšeným dojmem z osvětlení. Nově je také dodavatelem systémů pro filtrování vody, značka Cleansui je v Japonsku jednou z nejoblíbenějších v oblasti vodních filtrů.

Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Corporation, jedné z největších světových chemických společností, která investuje do výzkumu a vývoje v mnoha různých odvětvích. Základní principy společnosti jsou založeny na snaze pomáhat lidem žít zdravým, pohodlným a trvale udržitelným způsobem. Regionální pobočky Verbatimu jsou EMEA, APAC a Sev. a Jižní Amerika, s kancelářemi ve většině zemí světa. Evropské ústředí společnosti má sídlo ve Velké Británii. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz.


Kontakt pro novináře:
Richard Kolibač | Account Manager Czech Republic | EAST SIDE Consulting | kolibac(at)east-side-consulting.com |  +420 733 120 999 |  Badeniho 290/1, 160 00 Praha 6, Czech Republic

Posted by Beth Morse at 12:00 PM email story