Snadná centrální správa a sdílení dat s diskem Gigabit NAS od Verbatimu

26/01/2010
  • Uložte svá data centrálně a přistupujte k nim z různých počítačů připojených do sítě.
  • Uspořádejte a přehrávejte své fotografie, hudbu a videa prostřednictvím multimediálního serveru.
  • Sledujte filmy na TV prostřednictvím digitálního přehrávače médií nebo sdílejte data se svou herní konzolí.
  • Přehrávejte svou hudbu prostřednictvím iTunes z kterékoli síťové stanice.
  • Nastavte si síťovou tiskárnu.
  • Přenášejte přes internet velký objem dat s funkcí FTP server.
  • Využívejte bohatý multimediální obsah na internetu s aplikací BitTorrent.
  • Nastavte si automatické zálohování všech počítačů připojených do sítě.

Filmovou prezentaci k produktu najdete na:
http://www.youtube.com/watch?v=dlE2EX_eF6M
http://www.verbatim-europe.co.uk/index/newsroom_podcastvideo.php?filename=podcast/verbatim_nas_drive_english_v5.flv&show=1

„Naším cílem je nabídnout profesionálním i domácím uživatelům disk, který pracuje podobně jako datový server. Majitelé tohoto řešení mohou centrálně spravovat svá digitální data, sledovat multimediální obsah na TV prostřednictvím digitálního přehrávače médií nebo připojit tiskárnu k USB portu a zpřístupnit ji více uživatelům,“ vysvětluje Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD Verbatim EUMEA.

Dva hostitelské USB 2.0 konektory umožňují připojení tiskáren, dodatečných pevných disků nebo jiných úložných zařízení přímo k disku Gigabit NAS. Vysoká přenosová rychlost (prostřednictvím Gigabit LAN) umožňuje hladký přenos HD obsahu na ostatní zařízení. Díky integrovanému TwonkyMedia Serveru lze multimediální obsah disku NAS organizovat dle zvolených kritérií, např. hudbu podle alba či interpreta – data lze procházet a přehrávat s pomocí digitálního přehrávače médií, který je kompatibilní s UPnP/DLNA. Díky iTunes serveru lze centrálně sdílet hudební kolekce a přistoupit k nim prostřednictvím iTunes z kterékoli síťové stanice. Nechybí ani klient sítě torrent či FTP server.

Síť lze rychle a jednoduše nastavit a používat prostřednictvím protokolu Samba pro PC nebo prohlížeče Bonjour v počítačích Mac. Přístup k některým soukromým složkám je možné udělit pouze vybraným uživatelům. Pro jednodušší pravidelné zálohování poslouží software Nero BackItUp 4, který je rovněž součástí balení.

Disk Gigabit NAS od Verbatimu je již k dostání v obchodech v kapacitách 500 GB a 1 TB za 3929 Kč, resp. 4359 Kč (doporučená maloobchodní cena).

Obrázky jsou ke stažení na:
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_Back.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_Front.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_1TB_package.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/NAS_500GB_package.jpg

* Při použití pevného disku Verbatim Gigabit NAS s kapacitou 1 TB


O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků v kapesním formátu 4,57 cm (1,8“), přenosném formátu 6,35 cm (2,5“) a stolním formátu 8,89 cm (3,5“), a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je světovým lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com


Kontakt pro média:
LukᚠBeňa
EAST SIDE Consulting
Tel.: +420 737 283 079
E-mail: bena@east-side-consulting.com

Posted by Beth Morse at 9:51 AM email story