Datový trezor s ochranou heslem a hardwarovým AES šifrováním

12/08/2008

V době kybernetické kriminality je zabezpečení dat velkým problémem. Proto nyní Verbatim nabízí USB disk Business Secure, který je určen profesionálům závislým na přenosnosti svých digitálních dokumentů. „Díky disku Business Secure nabízíme firmám a organizacím, které soustavně pracují s citlivými daty, praktické a bezpečné řešení,“ uvedl Hans Christoph Kaiser, Business Development Manager Flash & USB Memory, Verbatim EUMEA.

S 256-bitovým AES šifrováním jsou důvěrná data chráněna heslem před neoprávněným přístupem. Disk nabízí několik bezpečnostních funkcí, včetně výzvy k zadání hesla, algoritmu pro hešování hesla a systému pro zadání hesla, který je chráněn před hackery tím, že po šesti neúspěšných pokusech o přístup smaže veškerá data uložená na disku.

Ocenění kvality „Trusted Device“ potvrzuje, že disk Business Secure je schopen účinně chránit data před neoprávněným přístupem. Společně se softwarem „Endpoint Protector“ od CoSosys (www.cososys.com), který lze zakoupit samostatně, vytváří Business Secure část konceptu bezpečnosti, který uspokojí i ty nejnáročnější provozní požadavky v rámci firemní bezpečnostní politiky. Software kromě ochranné funkce umožňuje firmám také monitorovat datové přenosy na mobilních úložných zařízeních a povolit je pouze na registrovaných PC. Design produktové řady Store ‘n’ Go chrání USB porty díky výsuvnému mechanismu, čímž se eliminuje potřeba ochranné krytky.
 
Vlastnosti:

  • Mobilní USB připojení bez fádní krytky
  • 256-bitové hardwarové AES šifrování
  • Software V-Secure s povinnou registrací uživatele
  • Algoritmus pro hešování hesla zajišťuje maximální bezpečnost  informací
  • Zadávání hesla chráněno před hackery
  • Kompatibilní s Windows ReadyBoost 
  • Certifikováno pro Windows Vista
  • Volitelné zabezpečení Endpoint; USB porty lze zabezpečit  centrálně
  • Dvouletá záruční lhůta od Verbatimu

Obrázky jsou ke stažení na:
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_USB_Secure_4GB_Open_Angled.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_USB_Secure_2GB_Open_Black_Reflection.jpg

O společnosti Verbatim

Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je evropským lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com

Kontakt pro média:

LukᚠBeňa
EAST SIDE Consulting
Tel.: +420 233 342 824
E-mail: bena@east-side-consulting.com

Posted by at 10:39 AM email story