Interviews

LED slaví padesátiny!

Praha, 8. října 2012 – Světlo emitující diody (LED) se narodily tento měsíc přesně před 50 lety. Jeanine Chrobák-Kando, Business Development Manager společnosti Verbatim, popisuje, jak daleko se osvětlovací technologie dostala za tak krátký čas.
01/10/12

Přečtěte si více


Verbatim: ''2010 je pro nás rok mnoha příležitostí''

Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat. O trendech na trhu úložných nosičů, ale i strategii Verbatimu v roce 2010 jsme hovořili s Marií Csilics, která je odpovědná za public relations v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.
17/03/10

Přečtěte si více


Verbatim – od diskety k polovodičům

Richard Voigts Společnost Verbatim uvedla na svět v roce 1969 první 8“ floppydisk. Vysvětlení pro ty, kdo si nemohou pamatovat, když byl Šemík ještě hříbě, a nezažili první rok normalizace po sovětské invazi, která tehdejší Československo uvrhla zpět do doby kamenné – floppydisk funguje ve spolupráci s kombinovanou (záznamovou/čtecí magnetofonovou) hlavou kontaktně jako pásková jednotka, ale má tvar disku. Dokonce se ještě používá, jak jsme se dozvěděli, a to tam, kde si nemohou dovolit masovou obměnu za nová PC (zůstali v době bronzové). Verbatim se však přece jen posunul podstatně dále a v prodejích figuruje na čelných pozicích v oblastech nosičů CD/DVD, Blu-ray, pamětí flash, externích pevných disků, chystá se na nástup externích SSD disků, a kromě toho má v rukávu i kompatibilní tonery. Zeptali jsme se Tomáše Jankó, který má v našem regionu Verbatim na starosti, jak vypadá prodej produktů této společnosti.
29/01/10

Přečtěte si více