Bezpečné zálohování dat s Verbatimem

29/10/2008

Trh externích pevných disků charakterizují tři hlavní trendy: stále se zvětšující úložné kapacity, vyšší přenosové rychlosti a lepší zabezpečení dat. „Díky našemu novému RAID HDD toto vše nabízíme a zároveň poskytujeme uživatelům možnost nastavitelné konfigurace,“ říká  Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD, Verbatim EUMEA.

Nastavitelná konfigurace: RAID 0 nebo RAID 1
V režimu RAID 0 má uživatel přístup k celé 2TB úložné kapacitě prostřednictvím procesu známého jako „stripping“. Toto nastavení přináší výhody zejména pro multimediální a grafické aplikace, jako je například streaming, hraní náročných her nebo provoz webového serveru. Připojení eSATA zajišťuje přenosové rychlosti až 3 Gbit/s, šestkrát vyšší než USB port, který pracuje při 480 Mbit/s.

Pro případy, kdy je mimořádně důležité zabezpečení dat, může být disk nakonfigurován pro režim RAID 1. V tomto režimu je pevný disk rozdělen na dva disky, oba s kapacitou 1 TB. Uložená data jsou zrcadlena tak, aby v případě selhání jednoho disku byla stále dostupná na disku druhém. „Tato konfigurace je doporučena zejména malým podnikům a soukromým podnikatelům, kteří potřebují mít své účetnictví a další finanční dokumentaci uloženou spolehlivě a bezpečně,“ vysvětluje Kai Miroschnik.

Pevný disk Verbatim RAID běží velmi potichu a díky vestavěným ventilátorům je chráněn proti přehřátí. Díky hmotnosti nižší než dva kilogramy je lehký a jeho bytelné pouzdro v černém designu vypadá dobře v kterékoli kanceláři.  K dispozici je také servis Verbatimu: bezplatná telefonická podpora, a dále zálohovací software „Nero Back It Up 2 Essentials“. Veškeré potřebné kabely pro zapojení přes eSATA a USB 2.0, stejně jako externí napájecí adaptér a uživatelská příručka Quick Start Guide, jsou taktéž součástí balení.
 
Obrázky jsou ke stažení na:
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_RAID_2TB_eSATA_USB_package.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim__RAID_2TB_eSATA_USB_3D_black.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim__RAID_2TB_eSATA_USB_blackfront.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim__RAID_2TB_eSATA_USB_whitefront.jpg

O společnosti Verbatim

Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je evropským lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com

Kontakt pro média:

LukᚠBeňa
EAST SIDE Consulting
Tel.: +420 233 342 824
E-mail: bena@east-side-consulting.com

Posted by Beth Morse at 6:36 PM email story