Verbatim jako první na trhu s certifikovanými médii LightScribe 8x DVD+R DL

24/10/2008

Nová dvouvrstvá certifikovaná LightScribe média od Verbatimu jsou plně kompatibilní s vypalovacími a kopírovacími mechanikami s technologií LightScribe i nejnovějším softwarem od společnosti Hewlett-Packard (HP). Disky jsou na potištitelné straně vyráběné technologií LightScribe Media Version 1.2, která přináší vyšší kontrast pro fotografie, grafiku, obrázky i text. Doba potisku krátkého textu v hvězdicovitém uspořádání činí tři minuty a potisk celé plochy trvá 20 minut. Nové DVD+R DL disky od Verbatimu přinášejí kvalitní potisk „LightScribe direct-to-disc“ a jejich použití nevyžaduje žádné aktualizace softwaru či firmwaru.

Větší úložný prostor vyžadovaný digitálním obsahem – zejména HD videem – ale také množství internetového obsahu jsou hlavními důvody, proč jsou nutné stále větší kapacity. Se dvěma záznamovými vrstvami na jedné straně nová media Verbatim LightScribe 8X DVD+R DL téměř zdvojnásobují úložnou kapacitu DVD z 4,7 GB na 8,5 GB. Vyšší kapacita umožní podnikům, tvůrcům obsahu a spotřebitelům uložit až 3,5 hodiny videozáznamů v DVD kvalitě, okolo jedné hodiny HD Videa nebo 8,5 GB dat bez nutnosti otáčet disk. Vysoká kapacita a záznamová rychlost 8x, kterou tyto disky nabízejí, jsou ideální pro zálohování a archivaci dat.

Mnoho nejvýznamnějších výrobců optických mechanik dnes nabízí vypalovačky s vestavěnou technologií LightScribe Direct Disc Labeling. Díky kompatibilitě, která převyšuje běžný DVD+R DL standard, si uživatelé mohou být jisti, že nová LightScribe média od Verbatimu jsou kompatibilní s novými multiformátovými vypalovacími a kopírovacími mechanikami, které podporují technologii 8X DVD+R DL, i s většinou stolních DVD přehrávačů.

Obrázky jsou ke stažení na:
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_LS_DVD+R_DL_3D.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_LS_DVD+R_DL_flat.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_DVD-R_DL_8x_LS_Colour_cutout.png

O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je evropským lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com

Kontakt pro média:
LukᚠBeňa
EAST SIDE Consulting
Tel.: +420 233 342 824
E-mail: bena@east-side-consulting.com

 

Posted by Beth Morse at 4:11 PM email story