Verbatim vylepšil průkopnické OLED moduly pro kreativní design osvětlení

03/04/2013

Symetrické VELVE moduly od Verbatimu, špička v OLED technologii, jsou velice lehké s váhou pouhých 193 gramů, přitom se mohou pochlubit osvětlující plochou ve tvaru čtverce o rozměrech 123 x 123 milimetrů, která je větší než standardně vyráběná velikost. Moduly mají tloušťku pouhých 8,7 milimetru, včetně řídící elektroniky na zadní straně každého panelu.

Verbatim VELVE moduly se používají k vytvoření okolního a náladového osvětlení v běžných architektonických aplikacích pro dekorativní nebo funkční účely. Uživatelé těží z harmonického tlumeného světelného výstupu, integrované kalibrace a rovnoměrného rozložení světla z panelu na panel bez přepálených míst, oslnění nebo nepříjemné intenzity. VELVE™ je vhodný zejména pro použití v obchodech a rovněž tak v barech, restauracích, na diskotékách a v klubech.

Kaiteki cafeMnoho konkurenčních OLED modulů na trhu je limitováno produkováním pouze bílého světla, zatímco VELVE™ je barevně laditelné a díky své možnosti nastavit barvu a jas vyzařovaného světla přináší návrhářům osvětlení větší tvůrčí možnosti. Pokud jde o bílé světlo, moduly nyní používají RYB systém (červená, žlutá a modrá) pro jasnější a přesnější podání barev, než tomu bylo dříve s RGB (červenou, zelenou a modrou).

OLED je světelný zdroj s vysoce adaptabilním povrchem, rozdělující vyzařované světlo rovnoměrně po celé své ploše, což vysvětluje, proč je vhodný pro vytváření náladového osvětlení nebo jemného osvětlení objektů. Tato technologie odstraňuje designová omezení obvykle spojená s konvenčním osvětlením. Produkuje světlo bez blikání, oslňování a nadměrného nevyzařování tepla.

Jeanine Chrobak-Kando, manažerka pro rozvoj obchodních aktivit společnosti Verbatim, poznamenává: "Verbatim je značka s velmi dobrou pověstí v osvětlovacím průmyslu díky svým vynikajícím standardům kvality a výkonu. S využitím odborných znalostí Mitsubishi Chemical Holdings Group byly VELVE™ OLED moduly navrženy s důrazem na spolehlivost a kvalitu, aby poskytovaly jednotné a měkké osvětlení všude tam, kde je to potřeba."

"S OLED moduly musela být přepsána kniha pravidel pro architektonické návrhy osvětlení. Nabízí pro architekty a projektanty obrovskou tvůrčí svobodu. Ambientní osvětlení se může stát nezbytnou součástí architektonického prostoru a světlo samo o sobě může být použito k definování nábytku, jako jsou stoly, židle a police, nebo prvků místnosti, včetně stěn, oken a stropů."

Případová studie: Eyeful Home Company, Tokio, JaponskoVELVE

Korporace Mitsubishi Chemical byla nedávno oslovena společností LIXIL, která staví luxusní ekologické domy a je franšízou Eyeful Home Company, k instalaci osvětlení relaxační místnosti v jednom ze svých nejdůležitějších ukázkových domů v Tokiu. Osvětlení je důležitým prvkem v relaxační místnosti, která je zaměřena na odpočinek. Rozsáhlé výzkumy už prokázaly významnou spojitost mezi osvětlením a pocitem duševní pohody. Cílem bylo použít Verbatim VELVE™ OLED moduly k vytvoření zcela nového designového konceptu pro tento typ místností a nabídnout osvětlení v teplých tónech, které pomohou navodit uklidňující atmosféru. Výsledkem je poutavý vzor z OLED modulů ohraničující strop, který může vytvářet střídavě barevné světlo, a je snadno ovladatelný a nastavitelný těmi, kdo tráví čas v místnosti. 

Obrázky Velve™ včetně těch, použitých v ukázkových domech Eyeful Home Company, naleznete zde:  http://download.publitek.com/VERBATIM38.zip

Přihlaste se k odběru novinek:
 

rss icon

Twitter

Facebook logo

O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, přes CD a DVD formáty až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Holdings Corporation, a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, která vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je světovým lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz

Od roku 2010 Verbatim vyvíjí a prodává energeticky úsporné LED/OLED svítidla pro domácnosti a obchodní využití, k čemuž využívá klíčové technologie vyvinuté Mitsubishi Chemical Corporation. Více informací na www.verbatimlighting.eu

Posted by Beth Morse at 4:58 PM email story