Verbatim uvádí dvě nové generace USB flash disků

15/05/2008

Nová generace Store ´n´ Go je k mání v modré barvě. Tato řada kombinuje funkcionalitu s inteligentním designem. Zásuvný systém je alternativou k ochranným víčkům starších modelů. „Zásuvný mechanismus chrání USB rozhraní a zároveň je pro naše klienty komfortnější,“ vysvětluje Hans Christoph Kaiser, Business Development Manager Flash and USB Memory Verbatim EUMEA. Součástí produktu je také software pro bezpečné šifrování dat a modrá LED dioda; nechybí ani telefonní číslo na evropskou linku podpory zdarma. Pro uživatele Windows Vista je tu podpora technologie Microsoft ReadyBoost umožňující rychlejší práci. USB flash disk je dostupný v kapacitě od 1 GB do 16 GB. Váží pouhých 10 gramů, umožňuje čtení dat rychlostí 11 MB/s a zápis rychlostí 8 MB/s.

Řada Store ‘n’ Go Executive je nyní hvězdou portfolia USB flash disků Verbatim. Tento produkt, s úložnou kapacitou od 4 GB do 16 GB, je perfektní volbou pro podnikové uživatele a profesionály, kteří potřebují přístup k velkému množství dat. Store 'n’ Go Executive přináší prvotřídní rychlost čtení, resp. zápisu, a to až 200x (30 MB/s), resp. 80x (12 MB/s). Stylový, stříbrně zbarvený design s ochranným gumovým povlakem působí elegantně v kombinaci s kterýmkoliv PC nebo notebookem. Důvěrná data jsou ke spokojenosti všech profesionálních uživatelů zabezpečena použitím 128bitového AES šifrování. Díky speciálnímu designu řady Store 'n' Go je USB konektor chráněn jednoduchým zasunutím, takže zastaralé ochranné víčko již není nutné.

Poptávka po mobilních úložných řešeních zažívá boom. USB flash disky překročily v roce 2006 magickou hranici 1 GB kapacity. Již rok poté 1GB a 2GB disky dosáhly 71% podílu na trhu a poptávka po vysokých kapacitách neustále narůstá. „Nové USB flash klíčenky Verbatim Store ‘n’ Go a Executive jsou se svým netradičním vzhledem reakcí na současný trend. Domácí i podnikoví uživatelé mohou nosit hudbu, obrázky či prezentace neustále při sobě, ať jsou kdekoli,“ vysvětluje Kaiser.

„Od roku 2007 Verbatim jasně zvýšil svůj podíl na trhu USB flash disků. V roce 2008 budeme pokračovat stejným směrem a nadále posilovat svou stabilní pozici v tomto segmentu,“ dodává Kaiser. Nové USB flash disky Verbatim Store ´n´ Go USB jsou již nyní k dostání ve specializovaných maloobchodech. Jejich cena se pohybuje mezi 176 Kč a 2 263 Kč.

Obrázky jsou ke stažení na:
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_USB_Standard_16GB_Open_White_Reflection.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_USB_Standard_8GB_Open_White_Reflection.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_USB_Executive_16GB_Open_Black_Reflection.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_USB_Executive_8GB_Open_White_Reflection.jpg

Videoprezentace produktové řady Verbatim Store ´n´ Go Executive je ke stažení na následující adrese:
http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_USB_Executive_Movie.mov

O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray a HD DVD. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je evropským lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com

Kontakt pro média:

LukᚠBeňa
EAST SIDE Consulting
Tel.: +420 233 342 824
E-mail: bena@east-side-consulting.com

 

Posted by at 10:38 AM email story