Verbatim nabízí nejrychlejší paměťové karty - CompactFlash Pro s kapacitou až 8 GB

30/11/2007

S novými výkonnými paměťovými kartami Verbatim uspokojuje rostoucí globální poptávku po paměťových kartách s vysokou kapacitou a krátkou dobou datového přenosu, které nacházejí uplatnění v mnoha oblastech.

Nové paměťové karty CompactFlash řady Pro jsou navržené tak, aby ustály náročné požadavky plynoucí z každodenního života profesionálních fotografů, kteří pracují v extrémních podmínkách a na své flash karty kladou velmi vysoké nároky. Rychlost čtení a zápisu, která dosahuje až 45 MB za sekundu, umožňuje například zachytit velké množství fotografií v rychlém sledu za sebou, stejně tak umožňuje rychlé ukládání různých souborů a prakticky okamžitý přístup k uloženým snímkům. Paměťová karta CompactFlash s kapacitou 8 GB od společnosti Verbatim poskytuje dostatek prostoru pro uložení 2000 fotografií formátu JPEG v extrémním rozlišení 12 megapixelů, anebo 200 snímků v kapacitně náročném formátu RAW (raw data). Díky těmto vlastnostem je možné na kartu uložit až šest snímků za sekundu nebo delší dobu fotografovat v sekvenčním režimu bez nutnosti výměny paměťové karty.

„Řada Verbatim PRO je určena pro náročné fotografy a splňuje kapacitní potřeby fotoaparátů s vysokým rozlišením či high definition videokamer. S přenosovou rychlostí až 45 MB za sekundu, která odpovídá třísetnásobku (300x) základní rychlosti zápisu na CD, splňují tyto paměťové karty ty nejnáročnější požadavky na rychlost, a díky tomu se řadí mezi aktuálně nejrychlejší karty na trhu,“ sdělil Hans Christoph Kaiser, Business Development Manager Flash and USB Memory, Verbatim EUMEA.

Nové SDHC a Micro SDHC karty Verbatim
SDHC paměťové karty Verbatim s kapacitou 8 GB jsou taktéž dostupné ve specializovaných obchodech. Tyto paměťové karty náleží do nejvyšší výkonnostní třídy 6. Proto jsou obzvláště vhodné pro oblast profesionálního digitálního fotografování, včetně sekvenčního fotografování, a dále pro nahrávání videosekvencí. 8GB varianta paměťové karty SDHC stojí 2075 Kč, zatímco 4GB model lze pořídit za 1050 Kč (doporučené maloobchodní ceny). SDHC karta s kapacitou 16 GB a microSDHC karta s kapacitou 8 GB (třídy 4 a 6) budou k dostání v specializovaných obchodech během ledna 2008.

Verbatim Hi-Speed Universal Memory Card Reader
Pro rychlé čtení a zápis na paměťová flash média má Verbatim taktéž vlastní řešení: Hi-Speed Universal Memory Card Reader. „Unikátní na naší čtečce paměťových karet je to, že není jenom rychlá, ale je také plně kompatibilní se SDHC formátem, což je vlastnost, která zatím není u ostatních čteček paměťových karet běžná,“ poznamenal Kaiser. Tato lehká, užitečná pomůcka umožňuje data číst nebo je přenášet mezi PC a paměťovou kartou, případně mezi různými kartami, které jsou do čtečky vloženy. Verbatim Card Reader obsahuje pět slotů pro vložení paměťových karet a podporuje všechny konvenční formáty, včetně SecureDigital, miniSD, MultiMedia, Reduced Sized MultiMedia, SmartMedia, CompactFlash, Memory Stick a Microdrive.

Obrázky jsou ke stažení na:
http://212.79.62.150/Verbatim_CompactFlash_ProSeries_4GB_cutout.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_CompactFlash_ProSeries_8GB_cutout.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_CompactFlash_ProSeries_8GB_package.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_SDHC_Class6_8GB_cutout.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_SDHC_Class6_8GB_package.jpg


O společnosti Verbatim

Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média blu-ray a HD DVD. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je evropským lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com

Kontakt pro média:

LukᚠBeňa
EAST SIDE Consulting
+420 233 342 824
lukas.bena@cwprg.cz

 

Posted by Beth Morse at 9:32 AM email story