Verbatim představuje nové 8 cm Blu-ray disky určené pro majitele videokamer s Blu-ray technologií

10/10/2007

Pouhých 8 cm v průměru měří nová jednostranná média, jejichž kapacita 7,5 GB je dostačující pro uložení přibližně jednu hodinu trvající videonahrávky v plném High-Definition rozlišení (1920×1080) nebo dvouhodinové nahrávky v rozlišení 1440×1080. Nová Mini BD média byla uvedena na japonský trh již v srpnu, tedy ve stejné době, kdy společnost Hitachi zahájila prodej své první videokamery kompatibilní s formátem Blu-ray. V Evropě budou tyto Mini Blu-ray disky Verbatim dostupné na počátku listopadu. Doporučená maloobchodní cena zapisovatelného (BD-R) média je 350 Kč, v případě přepisovatelného (BD-RE) média pak 490 Kč.
„Mini BD média Verbatim v kombinaci BD-kompatibilní videokamerou poskytují spotřebitelům výhodné vlastnosti, které videokamery pracující s pevným diskem nejsou schopny nabídnout,“ řekl Torsten Leye, Marketing Manager Optical Verbatim EUMEA. “Proto jsou nová média Verbatim velice dobrou volbou pro spolehlivé natáčení a dlouhodobé uchovávání prázdninových či rodinných videonahrávek.“

Díky možnosti zvěčnit své zážitky přímo na Mini BD disk mohou uživatelé eliminovat dlouhotrvající proces, spočívající ve stahování videonahrávek do svého osobního počítače. Další výhodou je, že uživatel není omezen kapacitou videokamery, neboť může zaplněné médium kdykoliv vyndat a vložit do ní prázdné.

Nová osmicentimetrová BD média se mohou pochlubit - stejně jako standardní 12cm BD média Verbatim - vysokými rychlostmi čtení a zápisu a dlouhou životností. Moderní technologie, vyvinuté mateřskou společností firmy Verbatim, Mitsubishi Kagaku Media (MKM), chrání před úbytkem kvality obrazového a zvukového záznamu i při opakovaném nahrávání a přehrávání.

Patentovaný tvrdý povrch, použitý u BD disků Verbatim, dodává médiím výjimečné antistatické vlastnosti, stejně jako odolnost proti poškrábání, otiskům prstů či částečkám prachu, které se při používání běžně vyskytují. Díky kombinaci patentovaných záznamových vrstev a velmi tvrdého povrchu s precizními lisovacími a tvarovacími technologiemi použitými při výrobním procesu mají zákazníci, kteří si zakoupí BD média Verbatim, jistotu nejvyšší možné kvality, díky níž si budou moci vychutnávat své jedinečné vzpomínky i v dalších desetiletích.

Nová Mini BD média Verbatim se vyrábějí podle nejvyšších standardů kvality v továrně MKM na výrobu optických disků v japonské Mizushimě. Ta je proslulá svou odbornou kvalifikací pro výrobu médií zapisovatelných pomocí modrého paprsku.

Obrázky jsou k dispozici na následujících odkazech:
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_R60min_package_3D.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_R60min_package_Flat.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_R60min_package_FlatReflect.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_RE60min_package_3D.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_RE60min_package_Flat.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim_MiniBD_RE60min_package_FlatReflect.jpg

O společnostech Verbatim a MKM
Od roku 1969 Verbatim formoval vývoj technologií pro uchovávání dat – od disket, přes magneticko-optická média, CD a DVD až po nejnovější HD média blu-ray a HD DVD. Kromě toho Verbatim nabízí kvalitní produkty na poli USB klíčenek, paměťových „flash“ karet a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Corporation Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které zvítězily v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je evropským lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com

Kontakt pro média:
TomᚠPerman, EAST SIDE Consulting
Tel: +420 233 342 824; perman@east-side-consulting.com

 

Posted by Beth Morse at 4:42 PM email story