3D tisk
Vysoce kvalitní filamenty obsahující unikátní materiály od firmy Mitsubishi Chemical.
Srovnávací tabulka strun
                 ABS PLA Tefabloc TPE PET-G PP BVOH DURABIO
Vyrobeno z Akrylonitrilbutadienstyren Kyselina polymléčná Termoplastický esterový elastomer Polyethylentereftalát glykol Polypropylen Kopolymer butendiol-vinylalkoholu Kombinace vlastností polykarbonátu (PC) a polymethakrylátu (PMMA)
Hlavní vlastnosti Vysoká tuhost, vysoký lesk, střední odolnost proti nárazům, Odolný vůči mazivům, Dobrá zpracovatelnost po tisku, Silný zápach během tisku, Dostupné v různých barvách. Biopolymer získaný z rostlin, Dobrá zpracovatelnost po tisku, Bez zápachu, Dostupné v různých barvách Vysoce flexibilní, Odolný vůči oleji, mazivu, oděru a rozpouštědlům, Dobrá stabilita tvaru Vysoká rázová pevnost. Hydrofobní s vynikající odolností proti povětrnostním vlivům. Tisk téměř bez deformací či smršťování a bez zápachu. Použity pelety vhodné pro potravinářství. Jeden z nejpoužívanějších plastů v průmyslu, Dobré mechanické vlastnosti tuhosti a pevnosti v tahu, Dobrá povrchová úprava, Odolný vůči kyselinám, zásadám a organickým rozpouštědlům, Velmi lehký, Použity pelety vhodné pro potravinářství, Dobrá průsvitnost, Použitelnost na závěsy

Vysoce kvalitní materiál rozpustný ve vodě. Snadné rozpouštění ve studené vodě. Vynikající tvorba vrstvy a přilnavost. Lze použít s mnoha druhy polymerů.

Organické. Vynikající optické a mechanické vlastnosti. Vysoká odolnost proti teplu, poškrábání a oděru. Odolnost proti UV-záření. Bez BPA.
Použití Konceptové a funkční modely pro stavební, elektrotechnický, automobilový průmysl atd. Nekritické součásti jako pouzdra. Konceptové modely pro balení potravin, přepravní nádoby, zdravotnické/hygienické potřeby/, kryty. Vzdělání. Funkční modely: Pružné předměty jako svorky, vložky do bot, hadice, náramky, izolace, míče, kola atd. Konceptuální modelování pro mechaniku, zdravotnictví, potravinové obaly, průhledné objekty. Funkční modely: Technické výrobky, automobilový průmysl, strojírenství, prototypy, hračky. Podpůrné materiály pro vlákna – tiskové projekty s přesahy nebo složité předměty. Konceptuální modelování pro stavební, elektrotechnický, automobilový průmysl.
Vhodné pro venkovní použití.
Dostupné barvy Černá, bílá, modrá, červená, zelená, přírodní průhledná, stříbrná Černá, bílá, modrá, červená, zelená, přírodní průhledná, stříbrná Černá, přírodní bílá Černá, bílá, modrá, červená,
Čirá
Modrá transparentní,
Červená transparentní, Zelená transparentní
Přírodní průhledná Přírodní bílá Černá, bílá, přírodní transparentní
Doporučené nastavení tiskárny*
Teplota vytlačování (°C) 250±10°C 210±10°C 230±10°C 235±10°C 240±10°C 210±10°C 225-245 °C
Teplota podložky (°C) 90°C 60°C 60°C 90°C 80°C 60°C  85 °C 
Rychlost tisku (mm/s) 30mm/s 30mm/s 20mm/s 30mm/s 30mm/s 30mm/s  50 mm/s
          PP film tape recommended for print bed.

 

 
 

*(zobrazené hodnoty představují optimální nastavení, mohou se lišit podle tiskárny)