Hladká a přesná
Přímo pod vrstvou Hardcoat Scratchguard (0,002 mm) disku Verbatim Blu-ray je 0,1mm krycí vrstva. Krycí vrstvu je třeba nanášet hladce a přesně, protože citlivý modrý laser zjistí i tu nejmenší nesrovnalost. Mateřská společnost společnosti Verbatim, Mitsubishi Kaguku Media, provádí průběžné výzkumy a vývoj využívající nejnovější technologie a dovedla disky Blu-ray k dokonalosti.

 

Neorganický nahrávací materiál
Disky BD-R společnosti Verbatim obsahují jak nově vyvinutý anorganický nahrávací materiál, tak nahrávací materiál se změnou fází pro disky BD-RE. Díky tomu je možné nahrávání s vysokou hustotou pomocí modrého laseru. Disky s jednou i dvěma vrstvami mají vynikají dlouhou životností při archivaci a mimořádným výkonem při přehrávání.

 

Trvanlivost
Nahrávací vrstvy disku Blu-ray sestávají z jedné vrstvy dusičnanu kovu. Modrý laser zahřívá nahrávací vrstvu, čímž vytváří kombinaci, která postupně formuje nahrávku. Disky Blu-ray jsou standardně dodávány s ochrannou vrstvou odolnou proti poškrábání. Společnost Verbatim však šla ještě o krok dál a vyvinula technologii převyšující všechny požadavky – jedinečnou technologii potažení vrstvou Hard Coat Scratch Guard.

Disky Blu-ray společnosti Verbatim s technologií Scratch Guard odolávají šmouhám způsobeným prsty, jsou méně citlivé vůči ultrafialovému světlu (slunečnímu světlu) a odpuzují špínu a prach. Naše disky Blu-ray navíc úspěšně prošly takzvaným testem „drátěnkou“ – ten zahrnuje tření disku Verbatim Blu-ray drátěnkou simulující každodenní možné zacházení.

 

 

 

Struktura disku
Strukturální design disku Blu-ray se velmi liší od struktury disku CD nebo DVD. Podkladová vrstva disku CD má tloušťku 1,2 mm, zatímco podkladová vrstva disku DVD má 0,6 mm. Disk Blu-ray je pokryt pouze 0,1mm krycí vrstvou, čímž je dosaženo optimální vzdálenosti mezi datovou stopou a optickým systémem jednotek.

Modrý laser a struktura disku Blu-ray umožňují ukládání velmi vysokého množství dat. Disk DVD má u stopy vzdálenost otáčky 0,74 μm, zatímco u disku Blu-ray je tato vzdálenost 0,32 μm. Modrý laser představuje přibližně jednu pětinu velikosti červeného laserového paprsku disku DVD; výsledkem je, že modrý laser může zajistit až o 500 % větší úložiště dat.

 

 

Spolehlivost dvojité vrstvy
Nové technologie společnosti Verbatim umožňují použití spolehlivých vícenásobných vrstev na jednom disku. Každá z těchto nahrávacích vrstev sestává ze dvou vrstev, nahrávací a nevodivé. Mezi vrstvami je distanční vrstva, která umožňuje oddělené čtení a zápis v obou vrstvách.

  • Mimořádná spolehlivost při archivaci i ochraně;
  • možnost vysokých rychlostí zápisu;
  • více nahrávacích vrstev;
  • více než 1 000 přepisů u disku BD-RE