Společnost Verbatim vždy stála v čele technologických inovací. Jsme schopni udržet si svou pozici na předním místě v oboru a uvádět na trh nejmodernější výrobky a technologie, a to díky rozsáhlému výzkumu a vývoji prováděnému naší mateřskou společností Mitsubishi Kagaku Media v Japonsku.

Na naše klíčové technologie jsme opravdu hrdí.

Dvouvrstvá média


 
První zapisovací vrstva dvouvrstvého disku Verbatim je poloprůsvitná – poskytuje dostatečné množství odrazivosti pro zápis dat na první vrstvu (nebo čtení dat na této vrstvě) a zároveň změnou zaměření laseru vysílá dostatečné množství laserové energie pro zápis dat na druhou vrstvu (nebo čtení dat na této vrstvě). Aby byla odrazivost vrstvy ještě lepší, vyvinula společnost MKM pro každou vrstvu zapisovací barviva AZO – zlepšily se tak parametry, jakými jsou například amplitudy signálu nebo rezerva energie, což zajistí kompatibilitu se současnými normami pro média DVD.
 
Média mají dvě zapisovací vrstvy; vrstva 0 má speciální reflexní vrstvu, která umožňuje průchod laserového paprsku do druhé vrstvy (vrstvy 1).


AZO


 

Používá se u zapisovatelných médií Verbatim DVD.

 • Výjimečná odolnost vůči ultrafialovému záření přináší zvýšenou ochranu a spolehlivost. 
 • Vysoce kvalitní obraz i zvuk a více než stoletá archivační životnost.

 •  
   
  Zapisovací vrstva AZO dokáže nejen odolat extrémně vysokým rychlostem laseru a otáčkám nových jednotek, ale také maximalizovat jejich výkon. Zvláštní pozornost věnuje společnost Verbatim trvanlivosti vrstvy AZO a její odolnosti proti světlu; testy prokázaly, že tato vrstva je stabilnější než většina zapisovacích barviv a nejméně ovlivnitelná ultrafialovým zářením.
   
  Zapisovací barvivo je nezbytnou součástí médií CD-R; její molekulární struktura musí být vyrobena tak, aby byla schopna absorbovat typickou vlnovou délku laserových paprsků jednotky CD-R (přibližně 780 nm). Nejvyšší vlnovou délku absorpce je třeba optimalizovat, aby byl disk kompatibilní s širokou nabídkou zapisovacích rychlostí.
   
  Pokud je nejvyšší hodnota příliš krátká, sníží se citlivost disku, což vyvolá potíže při vysokorychlostním zápisu; pokud je nejvyšší hodnota vlnové délky naopak příliš dlouhá, sníží se schopnost odrazivosti zapisovací vrstvy a při čtení může u mnoha jednotek docházet k chybám.
   
  Technologie AZO poskytuje vysoký stupeň citlivosti pro spolehlivý vysokorychlostní zápis a vysoký stupeň odrazivosti pro eliminaci chyb při čtení. Tloušťka zapisovací vrstvy je také velmi důležitá. Čím tenčí vrstva bude, tím větší bude její citlivost a rezerva energie a tím lepší schopnost vysokorychlostního zápisu. 


  Ochranná vrstva HARD COAT


  Používá se u médií Verbatim DVD.

 • Speciálně vytvořené ochranné potažení disků DVD, které je obzvlᚻ odolné proti poškrábání. 

   

   

  Některé disky DVD jsou soustavně používány, například 8cm disky DVD jsou neustále vkládány do kamery a vyjímány z kamery ve venkovních podmínkách. Z důvodu ochrany před možným poškozením využívají 8cm disky DVD značky Verbatim ochrannou vrstvu Hard Coat. Tato vrstva chrání před šmouhami způsobenými prsty, prachem, škrábanci, statickou energií a vodou. Vyzkoušejte a uvěříte!  Povrch CRYSTAL

  Používá se u médií Verbatim CD-R.

 • Pevná, průsvitná vrstva, která zesiluje ochranu před náhodným poškozením povrchu.
 • Datové disky CD musí být co nejodolnější, protože je lidé často používají při cestování a uschovávají je v krabičkách nebo ochranných pouzdrech. Z toho důvodu často dochází k poškrábání povrchu disků, což snižuje kvalitu disků a v mnoha případech způsobuje ztrátu dat.
   
  Z těchto důvodů jsme vyvinuli povrch 'Crystal', pevný, průsvitný povrch zlepšující odolnost proti poškrábání a snižující riziko ztráty oblíbených skladeb nebo důležitých dat.

  Vaše hudba může být krystalicky čistá – povrch Crystal.

     SERL

  Používá se u přepisovatelných médií Verbatim DVD a CD-RW s 10–32násobnou rychlostí zápisu.

 • Jedná se o speciální zapisovací vrstvu na médiích Verbatim CD-RW a DVD/RW, která zajišťuje opakovaný zápis bez nežádoucích šumů.
 •  
  Přepisovatelná média Verbatim CD-RW a DVD-RW využívají technologii SERL (Super Eutectic Recording Layer). U běžných přepisovatelných médií se zapisovací vrstva každým zápisem opotřebovává, což snižuje jejich kvalitu. U přepisovatelných médií Verbatim se však zapisovací vrstva po každém cyklu vymazání vrátí do původního stavu, a disk je tak dokonale připraven pro další zápis. Technologie SERL také umožňuje vynikající stabilitu těchto médií při archivaci a zápis při vysoké rychlosti. Uživatelé tak mohou využívat vysokorychlostní ukládání dat.


 • MABL

  Používá se u médií Verbatim BD-R.

 • Kovová ablační zapisovací vrstva. Speciálně vytvořená anorganická zapisovací vrstva na médiích Verbatim BD-R zajišťuje vynikající kompatibilitu a delší stabilitu archivační živostnosti.

   


 • Typ BD-R LTH

  Typ BD-R LTH je další typ disku BD-R. Záznamová vrstva a výrobní postup jsou rozdílné:

  • První typ BD-R byl vyroben z anorganického materiálu a signál mění polaritu z vysoké na nízkou (HTL).
  • AZO BD-R je vyroben z organického materiálu a signál mění polaritu z nízké na vysokou (LTH).
  • Klíčový proces při výrobě disků LTH BD-R je potažení soustružením, což je mnohem výhodnější než pokovování ve vakuovém systému.
  • Při výrobě disků LTH BD-R je více než 80 % odpadového materiálu recyklováno.


  PŘIPRAVENO NA CPRM.

  • Platí pro produkty DVD-RAM.
  • Tato média umožňují záznam vysílaných programů určených pro jednorázovou kopii.
  • CPRM = Ochrana proti kopírování vyměnitelných médií