Vyzkoušejte značku Verbatim
Během méně než 10 let od vstupu formátu DVD na trh je součástí výrobní řady další generace optických médií. Stalo se tak na základě poptávky po nové revoluci v domácí zábavě – vysokému rozlišení (HD).

Televize s vysokým rozlišení poskytuje mimořádnou kvalitu obrazu a neuvěřitelný okolní zvuk. S prvotřídním rozlišením, dynamickým kontrastem, živými barvami a výrazně čistými zvukovými efekty přináší vysoké rozlišení vaší vizuální zábavě další rozměr.

Od 50. let 20. století používal Hollywood 70mm film k dosažení širokoúhlých záběrů, ostrého obrazu a, co je nejdůležitější, vysoké kvality zvuku. To znamená, že více než 50 let Hollywood vytvářel ohromující obraz pro sledování v kině, ale s horší kvalitou při reprodukci doma. Důvodem bylo, že televizní systémy měly nižší rozlišení než filmy.

V dnešní době to však již neplatí, protože technologie, s nimiž pracujeme ve světě filmu a ve světě videa jsou téměř stejné. Některá televizní vysílání ve světě jsou již nahrávána a přehrávána s vysokým rozlišením. Tradiční televize zatím nejsou schopny využívat výhod vysílání s vysokým rozlišením, ale i to se má změnit, protože na trhu již je k dispozici nová generace televizorů s vysokým rozlišením (HDTV).

Proč je taková poptávka po další generaci optických médií?
S očekávaným nárůstem počtu televizorů HDTV rychle narůstá i možnost záznamu televizních programů s vysokým rozlišením. V současné době vyžaduje dvouhodinové nahrávání se standardním rozlišením ve vysoké kvalitě celý 4,7GB disk DVD. Obsah vysokého rozlišení s narůstajícím rozlišením a stopami s digitálním zvukem vyžaduje ještě větší kapacitu pro ukládání.

V současné době se v Hollywoodu vytvářejí přepracované verze celé řady vybraných filmů, aby mohly být vydány s vysokým rozlišením. Proto je vyžadována další generace optických médií, která umožní dosáhnout ohromujícího přehrávání.